İsrail'in vicdanları kanatan soykırımı devam ediyor... UAD kararına rağmen Refah'a saldırdı

Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) İsrail hakkında aldığı kararın ardından Siyonist İsrail ordusu, Refah şehrine ikinci kez saldırdı. Dün alınan karara rağmen, Siyonist İsrail ordusunun Refah'taki Avni Dahir Caddesi'ni hedef aldığı saldırı sonucu bir Filistinli hayatını kaybetti.

Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) Siyonist İsrail'e yönelik aldığı kararlar, maalesef bir kez daha dikkate alınmadı.

UAD'nin yeni tedbir kararları, Siyonist İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarını durdurmasını, insani yardımları engellememesini ve BM görevlilerinin Gazze'ye girişine izin vermesini içeriyordu.

Ancak, bu kararların açıklanmasından kısa bir süre sonra, Siyonist İsrail ordusuna ait savaş uçakları dün Refah kentinin merkezinde birçok bölgeyi yoğun şekilde bombalayarak çok sayıda Filistinliyi yaraladı.

Hamas, işgalci İsrail'in ateşkes teklifine yanıtını iletti Hamas, işgalci İsrail'in ateşkes teklifine yanıtını iletti

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, Siyonist İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki Sabra Mahallesi'nde bir eve düzenlediği saldırıda bir kadın hayatını kaybetti, birçok kişi yaralandı.

UAD'nin kararlarına rağmen Siyonist İsrail'in saldırılarını sürdürmesi, bölgedeki gerilimi artırırken uluslararası toplumun tepkisini çekti. Dünyanın birçok yerinde ise 'Vicdanları kanatan soykırımı durdurun' çağrısı yapılıyor.

Editör: Yunus Tutkun