Bu yıl ‘Senin Hikayen Ne?’ temasıyla düzenlenen festivale Almanya, Hollanda, İtalya ve Türkiye’den 16 sanatçı konuk olacak. Festival 30 Mayıs’ta Goethe-Institut İstanbul Kütüphanesi’nde gerçekleşecek ‘Kafka Ne Anlatır, Okur Ne Anlar?’ etkinliğiyle başlayacak. 

İTEF Nedir?

İTEF - İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, Kalem Telif Hakları Ajansı'nın girişimiyle 2009 yılından bu yana, kâr amacı gütmeyen bir kurum olan Kalem Kültür Derneği tarafından düzenlenmekte ve hem İstanbul’da hem de Anadolu’nun pek çok şehrinde yerli ve yabancı yazar ile edebiyat profesyonellerini Türk edebiyatıyla, Türkiye’deki kültür sahneleriyle, ülkemiz edebiyatçıları ve yayıncılarıyla buluşturan uluslararası bir festivaldir.

Haftanın vizyona girecek sinema filmleri Haftanın vizyona girecek sinema filmleri

İTEF Ne Yapar?

İTEF - İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali; yazarlar, yayıncılar, ajanslar, çevirmenler, gazeteciler, edebiyat fonu yöneticileri, edebiyat festivali koordinatörleri ve yayıncılık sektöründeki herkes için bir buluşma noktası olma özelliğini Profesyonel Buluşmalar Fellowship Programı ile perçinlemekte, yazar ve yayıncıların yabancı yayıncılar, editörler, çevirmenler ve yazarlarla iş birliği yapmalarını sağlayan uluslararası bir platform oluşturmaktadır.

Geniş bilgi için: https://www.itef.com.tr/