İç Mimarlık Ofisleri İç Mimarlık Ofisleri

İstanbul’un kültür sanat ve eğitim çalışmalarıyla öne çıkan ilçesi Kartal’ın kültürel ve sosyal yaşamına katkı sunması amacıyla projelendirilen ve 3 yıl gibi bir sürede yapımı tamamlanan Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, projenin açılış konuşmasında; “Bu Kültür Merkezi’nin başkaca bir önemi daha var. Hizmette adalet derken artık bu 3 mahallenin gençleri, çocukları kadınları da kendi mahallesinde sinemaya ve tiyatroya gidecek, rahat bir kütüphaneye gelecek ve onlar için hazırladığımız sinema tiyatrolarla, kültür sanat faaliyetleriyle buluşmuş olacaklar” dedi.Whatsapp Image 2024 03 14 At 13.35.44 (1)

Kartal’ın en büyük kütüphanesi burada açıldı

Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi; içinde yer alan 200 kişilik tiyatro salonuyla; konser, tiyatro, konferans, eğitim seminerleri ve daha birçok kültürel hizmetler için oluşturulurken, yine ders çalışma alanlarının da olduğu Kartal’ın en büyük kütüphanesini bünyesinde barındırması açısından da dikkat çekiyor.

Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu 2. şubesi bu merkezde

Öte yandan bölgede ikamet eden ve LGS ve Üniversite sınavına hazırlanan gençlerin eğitim alanındaki başarı oranını artırmak amacıyla Başkan Gökhan Yüksel’in KARTAL AKADEMİ bünyesinde hizmete açtığı Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu’nun ikinci şubesi de bu merkezde yerini aldı. Ücretsiz eğitim veren akademilerde 1000 öğrenci eğitim alıyor.

Sanat ve Mesleki Gelişim Kursları da var

Kültür merkezinin 4. Katında konumlandırılan Sanat Akademisi yetenek kursları ve kadın emeğini üretime katmak üzere faaliyet gösteren Kadın Emeği Üretim ve Eğitim sınıfları da merkez bünyesinde binlerce çocuk, genç ve kadına hizmet veriyor.Whatsapp Image 2024 03 14 At 13.35.44 (2)

Yakınlarını kaybeden vatandaşlar için taziye evi

Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi’nde bağımsız bir giriş kapısı bulunan taziye evi de vatandaşların talepleri gözetilerek hizmete açılan bölümlerden bir tanesi oldu. Yakını vefat eden vatandaşların, taziyelerini kabul edebilecekleri bir sosyal alan oluşturmak için devreye giren Kartal Belediyesi, hayata geçirdiği taziye evi ile 3 mahalleye hizmet veriyor.

Bütçe dostu yeme-içme olanağı sunan ‘Gezegen Kafe’ zincirinin yepyeni adresi…

Yine sosyal tesisi bulunmayan Kartal’da Başkan Gökhan Yüksel’in seçim vaatleri arasında yer alan ve “Gezegen” markası altında başlayan sosyal tesisleşme atılımının örneklerinden bir diğeri de bu merkez çatısı altında, tüm vatandaşların kullanımına sunulan hizmetler arasındaki yerini aldı.Whatsapp Image 2024 03 14 At 13.35.44 (3)

Kültür Merkezi ile alakalı açıklama yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: “Kartal’da; kadın çocuk, genç, yaşlı her bir komşumuzu düşünerek hayata geçirdiğimiz en önemli projelerimiz arasında yer alan Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezimiz, fonksiyonel alanları ile aynı binada birbirinden farklı onlarca ihtiyaçları karşılaması bakımından oldukça kıymetli bir yer oldu. Üç mahallemizin kesiştiği bir noktada konumlandırdığımız merkezimizin fonksiyonlarını bölgenin temel ihtiyaçları, çocukların, gençlerin ve kadınların sosyal hayata entegrasyonu ve komşularımızın öncelikli ihtiyaçlarını belirleyerek oluşturduk.

Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezimiz tüm bu fonksiyonların yanı sıra içinde yer alan; vezneler, fuaye alanları, sinema ve tiyatro salonu, kadınlar için mesleki ve gelişim atölyeleri, çocuklar için sanat atölyeleri ve gençler için eğitim sınıfları ve kütüphane ile yine her yaştan Kartallı düşünülerek tasarlandı” dedi.