Meteoroloji'den 7 ile kritik uyarı: Sel, fırtına, dolu, yıldırım...

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre; Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Osmaniye, Bayburt, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevreleri ile Adana'nın kuzey, Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde kuvvetli yağış beklendiğinden sel, yıldırım, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Ayrıca hava sıcaklığı da iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre; ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Bursa, Bilecik, Sakarya ve Ankara çevreleri ile Orta Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığının iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde genellikle mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Osmaniye, Bayburt, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevreleri ile Adana'nın kuzey, Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su basını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ankara'da korkutan çökme! Dev çukur yolu yuttu Ankara'da korkutan çökme! Dev çukur yolu yuttu

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

25 MAYIS 2024 CUMARTESİ GÜNÜ

C.tesi 55

26 MAYIS 2024 PAZAR GÜNÜ

C.tesi 56

27 MAYIS 2024 PAZARTESİ GÜNÜ

C.tesi 57

28 MAYIS 2024 SALI GÜNÜ

C.tesi 58

29 MAYIS 2024 ÇARŞAMBA GÜNÜ

C.tesi 59

Editör: Yunus Tutkun