Montella, Avusturya maçının planını belirledi!

Türkiye nefesini tuttu, gözler EURO 2024’te son 16 turunda karşılaşacağımız yarın akşamki Avusturya maçına çevrildi. Teknik Direktör Vincenzo Montella da günlerdir bu kritik maça hazırlanıyor. Teknik ekibiyle birlikte idmanlardan arta kalan zamanının neredeyse tamamını video başında analize ayıran İtalyan teknik adam, Avusturya’nın güçlü ve zayıf yönlerini oyuncularına ezberletiyor. Oyuncu bazlı analizler de yapan ekibimiz, o oyuncuyla karşı karşıya gelecek futbolcularımızla ayrıca özel olarak görüşüyor, futbolcular eşleşeceği oyuncunun tüm özelliklerini bilgisayar ortamında görüyor.

RİSK ALMAK YASAK

Avusturya'nın son derece kompakt oynadığını ve sahanın her yerinde yüksek kalitede şiddetli pres uygulayarak kaptığı toplarla hızlı hücuma çıktığını belirten Montella, oyuncularından bu presi kırabilmeleri için doğru ve hızlı pas yapmalarını istiyor. Özellikle orta alanda ve defansa yakın noktalarda risk almak, fiziksel temasa  çalıma girmek yasak. Bu maçta takım boyunun minimum seviyelere indirmek zorunda olduklarını da ifade eden İtalyan hoca, fizik gücü yüksek bir 11’le sahaya çıkmayı planlıyor. Avusturya’nın prese dayalı olarak zaman zaman ciddi açıklar verdiğinin de altını çizen Montella, aradıkları fırsatları mutlaka bulacaklarına inanıyor.

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Milli Takım Antremannn

MONTELLLA'NIN UYARILARI

- Topla az temas, 3-4 kez topa dokunup ayaktan çıkarmak yok. Kontrol ve pas isteniyor.

- Özellikle orta alanda doğru ve hızlı paslar. Bu alanda çalım yasak.

- Savunma beklerinin arka alanı boş bırakacak şekilde kontrolsüz çıkışları yasak.

- Savunma arkası koşuları sürekli gösterilecek. Defanstan atılacak uzun toplarla şans aranacak.

ARDA-CENK İKİNCİ YARIDA

Montella son taktik idmanda İrfan Can Kahveci’yi forvet arkasında, Salih Özcan’ı ise 8 numarada denedi. Arda Güler ve Cenk Tosun hamle oyuncusu olarak değerlendirildi. Arda ve Cenk, Avusturya karşısında yedek güç olabilir. Fiziksel açıdan kuvvetli bir ilk 11 tercihinde bulunan İtalyan çalıştırıcı, Hakan Çalhanoğlu yokken yine santrforsuz bir diziliş kullandı, Barış Alper Yılmaz gizli forvet olarak kullanıldı.

Son idmanda denenen 11: Mert Günok, Mert Müldür, Merih, Abdülkerim, Ferdi, İsmail, Salih, Kerem, İrfan Can, Kenan, Barış Alper