Yazar Eylem Tok, 1 Mart tarihinde Eyüpsultan'da ehliyetsiz kullandığı lüks araçla bir kişinin ölümüne neden olan oğlu T.C.'yi Mısır'a kaçırdı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, T.C. ve Tok hakkında kırmızı bülten çıkarılacağını açıkladı.

Star Ana Haber'e konuşan Eylem Tok'tan, "17 yaşındaki pırıl pırıl bir çocuk var, ben bir anneyim. Bugün olsa yine yaparım" açıklaması geldi.

'Ben bir anneyim'

"Biraz hafiflesin yani kana kan olmasın." diyen Tok "Bu bir kaza, kaçırmak falan yok. 17 yaşındaki pırıl pırıl bir çocuk var, ben bir anneyim. Bugün olsa yine yaparım, yaralıları bilmiyorum, kim olduklarını bilmiyorum. Onu ben korumak zorundayım. Ben gittiğimde de zaten hiçbir zaman tam anlamında varmadım. Gittiğimde çocuklar vardı, çocukları aldım. Oldukları siteye götürdüm. Herhangi bir şekilde kaçacağım bir şey yok. Ben diyorum ki ortada sıcak bir konu var, aileler yanıyor büyük bir ateş var." dedi.

Devlet Bahçeli’den Mehmet Şimşek’e “yerel halk” tepkisi: “Müfsit zihniyet, skandalların asal sorumlusu” Devlet Bahçeli’den Mehmet Şimşek’e “yerel halk” tepkisi: “Müfsit zihniyet, skandalların asal sorumlusu”

'Ülke bana desin ki...'

Tok, ne zaman döneceği sorusuna "Ben her an dönebilirim, şu anda da dönebilirim. Sadece ben çocuğumun güvende olmasını ve adil bir şekilde yargılanmasını istiyorum. Ülke bana desin ki ‘kana kan yok, çocuğa karşı bir şey yapmayacağız. Adalet yerini bulacak.' O zaman gelirim" yanıtı verdi.

NE OLMUŞTU?

Kaza, 1 Mart Cuma günü saat 23.30 saatlerinde Mithatpaşa Mahallesi’ndeki Davutpaşa Caddesi’nde meydana geldi. 3 ATV aracıyla ile geziye çıkan Oğuz Murat Acı, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal ve İbrahim Gümüş, motorlardan birinin arızalanması üzerine emniyet şeridinde durdu.

Evli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Acı, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem aldı. Diğerleri ise arızalanan motorla ilgilendi.

O sırada aynı yönde seyir halinde olan 17 yaşındaki T.C’nin kullandığı lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarparak sulama kanalına düştü.

Kazada 29 yaşındaki Oğuz Murat Acı olay yerinde yaşamını yitirirken, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal, İbrahim Gümüş yaralandı.

T.C. annesi Eylem Tok ile saat 02.00 sıralarında İstanbul Havalimanı’na giderek 04.30 sıralarında Mısır’a kaçtı. Eylem Tok ve oğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ehliyetsiz olarak yayaya çarparak yayanın ölümüne sebep olan kişi, Türk Ceza Kanunu'nun 85. Maddesi gereği taksirle bir insanın ölümüne sebebiyet vermişse 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.