Türkiye her yeni bir güne organize suç örgütlerinin çökertildiği haberi ile başlıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya her gün rakam vererek suçluları yakaladıklarını ifade ediyor. İktidar kanadı sık sık organize suç örgütlerini çökerttiklerini iddia etse de ne yazık ki Türkiye'de orgütler her geçen gün daha da artmaktadır bu durum yaşanan olaylarla da gözle görülür bir hale gelmiştir. 

İktidarın organize suç örgütleri ile mücadelesi aslında bugüne kadar ki mevcut konumlarındaki yetersizliklerini de ortaya koymaktadır. Türkiye'nin son dönemde adeta uluslararası suç örgütlerinin, uyuşturucu baronlarının merkezi haline geldiği bu süreçte birilerinin bir şeylere göz yumulmuş olduğu ise ortada... İhmaller zinciri de bu süreçte ülkede sarmal haline gelmiştir.

Dilan-Engin Polat ve Ayhan Bora Kaplan...

Engin Polat ve Dilan Polat'ın da aralarında olduğu şüphelilerin "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet"le suçlanması davası gündemdeki yerini korurken 8 Eylül 2023’te Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Ayhan Bora Kaplan'ı yurtdışına kaçmak isterken yakaladı. Bu operasyonun devamında gizli tanık Serdar Sertçelik'in gündeme getirdiği hükümete komplo iddiası, Türkiye'nin gündemine oturdu.

Saadet-Gelecek Grubu'ndan organize suç örgütlerine ilişkin öneri

Türkiye'nin hemen her gün organize suç örgütleri ile ilgili meseleleri gündeme gelirken Saadet - Gelecek Partisi Grubu ise konuya ilişkin bir öneri sundu. Saadet - Gelecek Partisi Grubu,  “Organize suç örgütlerinin siyasi, bürokratik ve ticari bağlantılarının ortaya çıkarılması ve organize suç örgütleriyle mücadelede alınacak tedbirlerin belirlenmesi" amacıyla Meclis Araştırması önerisi sundu.  

Saadet - Gelecek Grubu'nun verdiği bu önerge bu suçlarla mücadele ettiklerini iddia eden AK Parti ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi!

Diyarbakır ve Mardin arasındaki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi Diyarbakır ve Mardin arasındaki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi