Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı operasyon düzenledi.

İşgalci İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 500’ü çocuk, 9 bini kadın olmak üzere 31 bin 272 Filistinli şehit edildi, 73 bin 24 kişi yaralandı. İşgalci İsrail’in 5 ayda şehit ettiği çocuk sayısı 4 yılda dünya genelinde ölen çocuklardan daha fazla… Saadet Partisi ise işgale karşı ses yükseltmeye devam ediyor. İsrail’e yapılan ticaretin durdurulmasını gündeme getiren Saadet Partisi İstanbul’da yeni bir etkinlik düzenliyor.

Özgür Özel: İsrail'in gazetecileri hedef almasını lanetliyorum Özgür Özel: İsrail'in gazetecileri hedef almasını lanetliyorum

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, iktidarın İsrail'e yönelik politikalarını ve Gazze'deki devam eden işgali protesto etmek amacıyla 17 Mart 2024 Pazar günü saat 17.30'da İstanbul Beyazıt Meydanı'nda "İstanbul'dan Gazze'ye İşgale ve Ticarete Dur De!" programı düzenliyor.

İsrail'e yönelik gemi seferlerine ve Gazze'deki işgale karşı toplumun geniş kesimlerini bir araya getirmeyi hedeflenen programa, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın da katılacak.

Etkinlik Detayları:

Tarih: 17 Mart 2024, Pazar

Saat: 17.30

Yer: İstanbul Beyazıt Meydanı