Kahramankazan'da belediye personelinin maaşlarını Başkan cebinden ödedi Kahramankazan'da belediye personelinin maaşlarını Başkan cebinden ödedi

Saadet Partisi Tokat Belediye Başkan Adayı Selim Işık bugün SMA TİP 1 Hastası Utku Limoncu için yapılan kermese katılarak tüm belediye başkanı adaylarından Utku Limoncu için destek istedi. 

Selim Işık yayınladığı videoda şu ifadelere yer verdi:

Kıymetli kardeşlerim, bugün yapmış olduğumuz seçim çalışmaları sırasında SMA TİP 1 hastası olan Utku bebeğimizin kermesindeydik. Babası Fırat Bey'den durumu ile alakalı bilgi aldık. İhtiyaçları olan 1 milyon 820 bin doların sadece %20'sini tamamlayabildiklerini söylediler. Yani yaklaşık 1 milyon 450 bin dolara daha ihtiyaçları var. Türk lirası ile düşünecek olursak 45 milyon liraya daha ihtiyaçları var. Ben buradan bütün belediye başkanı adayı arkadaşlarıma sesleniyorum: Malum önümüzde bir seçim var ve bu seçim içinde oldukça büyük paralar harcanıyor. Şeyh Edebali'nin dediği gibi "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturu ile en azından seçim harcamalarımızın bir kısmını Utku bebeğe gönderelim. Seçimden önce utku bebeği kazanalım! 

SMA TİP 1 hastası Utku Limoncu kimdir?

14.09.2023 tarihinde Ankara'da doğdu. Doğduktan kısa bir süre sonra alınan topuk kanı taramasında SMA TİP 1 Kas Hastalığı teşhisi konuldu. Babası Fırat Nejat Limoncu, 12 yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapmış şu an ise Ankara Milli Savunma Bakanlığı'nda çalışmaktadır. Annesi ev hanımı ve 4 yaşında bir ablası var.