Saklanan'a rahmet, ailesine sabırlar dileyen Bozan, vatandaşlara bırakmadan, katil Yahudilerin zulüm ve soykırımına dur diyecek ve gereğini yapacak siyasi irade ve iktidar olması gerektiğini belirtti.

Bakan Yılmaz Tunç duyurdu: Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, ABD'de yakalandı Bakan Yılmaz Tunç duyurdu: Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, ABD'de yakalandı

İsrail’in cezalandırılmasının yalınız Gazzelilere veya bireysel eylemlere bırakılmaması gerektiğine dikkat çeken Bozan, "Müslümanların temel görevi İsrail'in öldülerdüklerini defnetmek, yaralıları sarmak, aç bıraktıklarında yardım toplamak, İsrail’in yaktığı, yaktığı binaları tekrar inşa etmek değil. İsrail’in zulmüne dur diyecek yıkımları, ölümleri ve yaralıları engelleyecek  Saadet Partisi’nin iktidara taşımaktır. Biz dün D-8'i bunun için kurduk. 8 İslam ülkesi; siyasi, askeri, kültürel iş birliği yapsın ki ABD ve İsrail, İslam coğrafyasındaki bu zulüm, vahşet ve sömürüyü uygulamasını diye. İsrail güçten anlar. Yoksa 76 yıldır bu vahşeti devam ettiriyor." açıklamasında bulundu.