Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, geçtiğimiz yıl “Nesilden Nesile En Büyük Armağan” sloganıyla 40 milyon ata tohumunu üretmiş, vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırmıştı. Bu yıl da ata tohumuna ulaşmak isteyen vatandaşlar, www.atatohumu.org web sitesi üzerinden adreslerini kaydederek talep ettikleri ata tohumlarına ulaşabilecekler.

Ömer Faruk Yazıcı Ata Tohumu

Kampanya ile ilgili açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, ‘‘Bu koca şehirdeki hayatın akışında kaybolmamak, özümüzle bağ kurmakla mümkün. Çekmecede saklanan bir anne yazmasının, bir ata tespihinin kokusundaki sırra yabancılaşmamakla mümkün.’’ ifadelerini kullandı.

Ata Tohum Proje

Ata tohumlarının bir hazine olduğunu belirten Aydın, ‘‘Çocukluğumuzda yediğimiz domatesin kokusu, elmanın lezzeti, iğdenin damağımızdaki tadı da aynı hakiki özdendir. Ana vatanımızın ata tohumlarının içine işlenmiş özdeki hikmet, her birimizin gönlüne esenlik verebilmesiyle kendisini gösterir. Bu anlamda ülkemizdeki ürün çeşitliliğini korumak, doğallığı ve doğayı bizden sonraki nesillere bulduğumuzdan daha iyi bırakmak açısından Ata Tohumlarımız ortak hazinelerimizdir.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığımızın “Nesilden Nesile En Büyük Armağan” sloganıyla başlattığı ata tohumu hediye hareketini büyük bir memnuniyetle sürdürüyorum. Paylaştığımız bu hakiki ata tohumlarının toprakla buluşarak filizlenmesini, sadece hakiki olanın verebileceği mutluluğu size ve sevdiklerinize yaşatmasını diliyorum.

Hatay'daki zeytinlikleri kim söktü? Hatay'daki zeytinlikleri kim söktü?

Birol Aydınn Ata Tohum Proje

İstanbul’un her köşesi, her taşı bizim için kıymetli. Bu şehir bizim evimiz, ortak değerimiz. İstanbul’u ve tüm değerlerimizi dosdoğru koruyacağız.

İstanbul’u insanca yaşayacağımız boyuta getirecek, rant çılgınlığına kurban etmeyeceğiz. Mahalle kültürümüzü canlandıracak, ailelerimizle huzur içinde yaşayacağız.

İstanbul’da ev sahibi rahatlığıyla, damağımızda hakiki tatlarla, sevdiğimiz bir türküyü mırıldanarak yaşamak mümkün. Başka bir İstanbul mümkün!’’ dedi.