Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından Şenyaşar ailesinden üç kişinin katledilmesine ilişkin görülen davanın yedinci duruşması bugün Malatya'da yapıldı.

Anne Emine Şenyaşar'ın tahliye edilmesi için Adalet Nöbeti tuttuğu Fadıl Şenyaşar, bu duruşmada da tahliye edilmedi.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi, X hesabından duruşmanın takipçisi olduğunu duyurarak, gelişmeler aktardı.

Duruşma tanık Gökhan Serdal’ın beyanının alınması ile başladı. Ardından dinlenen tanık Emine Kılıç, olay tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin acil servis bölümünde çalıştığını, Celal Şenyaşar’ın durumu çok ağır şekilde acile getirildiğini ancak sanık Yıldız ailesinin Celal Şenyaşar’a müdahale edilmemesi konusunda kendilerini “ikaz” ettiğini söyledi.

Tanık Emine Kılıç devamla, bu “ikaz” üzerine Celal Şenyaşar’ın tedavisine devam edilmediğini ve bu sebeple Celal Şenyaşar’ın nabzının durduğunu belirtti.

Savcılık mütalaasını açıkladı. Fadıl Şenyaşar da dahil olmak üzere tüm sanıkların ayrı ayrı tutukluluk hallerinin devamı talep edildi.

DURUŞMA 19 TEMMUZ'A ERTELENDİ

Mahkeme tutuk durumu ve diğer ara kararlarını oluşturmak üzere saat 13.10'da ara verdi. 

Mahkeme müşteki sanık Fadıl Şenyaşar da dahil olmak üzere tüm sanıkların tahliye talebini reddetti.

Gazze'de son 10 günde 716 kişi şehit oldu Gazze'de son 10 günde 716 kişi şehit oldu

Bir sonraki duruşma 19 Temmuz 2024 saat 10.00’a bırakıldı.