Siyonist İsrailli aşırı sağcı bakandan Mescid-i Aksa'ya baskın Siyonist İsrailli aşırı sağcı bakandan Mescid-i Aksa'ya baskın

İşgalci İsrail Gazze'de soykırımına 251 gündür devam ediyor. 

Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, TBMM Genel Kurulu'nda Gazze'de yaşanan soykırıma ilişkin konuşma yaptı. 

Kılıç, çifte vatandaşlığa sahip Türkiye'de yaşayan İsrail vatandaşlarının Gazze'ye gidip soykırım suçuna karıştıktan sonra ülkeye dönmelerine tepki gösterdi.

Kılıç konuya ilişkin "İsrail, Gazze'de aylardır insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Azılı katil 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye 66 bin tondan fazla patlayıcı ile saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 16 bini çocuk 37 binden fazla Filistinli şehit edildi. İsrail okulları, hastaneleri, ambulansları, yolda yürüyen sivilleri, çadırda kalan masumları bombalayarak vahşette sınır tanımamaktadır. İsrail kadar onun işlediği suçlara ortak olanlarda hem vicdanlarda hem tarihin önünde yargılanmaya mahkumdur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu halde İsrail ordusuna gönüllü katılarak bu suçlara ortak olanlar yargılanmalı ve vatandaşlıktan çıkarılmalıdır." ifadelerini kullandı.