Türkiye'nin Gazze Soykırım Davası'na hala müdahil olmadığı ortaya çıktı Türkiye'nin Gazze Soykırım Davası'na hala müdahil olmadığı ortaya çıktı

Solingen'de dün akşam saatlerinde bir oyun salonuna düzenlenen molotofkokteyli saldırısı, kentte büyük paniğe yol açtı. Saldırı sonucunda biri 7 yaşında bir çocuk olmak üzere 4 kişi yaralandı, saldırgan ise olay yerinde hayatını kaybetti.

TRT Haber'de yer alan habere göre, patlamanın ardından çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde kısa sürede kontrol altına alındı ve söndürüldü. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, bölgeyi güvenlik çemberine alarak caddeyi giriş ve çıkışlara kapattı.

Saldırı detaylarına dair resmi açıklama henüz yok

Polis ve savcılık yetkilileri, saldırının terör bağlantılı olup olmadığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapmadı. Olayın ardından soruşturma başlatan yetkililer, saldırının nedenini ve failin kimliğini belirlemek için çalışmalara devam ediyor.

Bu saldırı, son zamanlarda Solingen'de yaşanan ikinci kundaklama olayı olarak dikkat çekiyor. Mart ayının sonunda, kentte bir binanın kundaklanması sonucu çıkan yangında, aynı aileden 4 Türk kökenli Bulgaristan vatandaşı hayatını kaybetmiş, 9 kişi yaralanmıştı.