İstanbul’da yaşayan Nurcan İbili, geçen pazar günü sosyal medyada 11 bin lira fiyatlı koltuk takımı ilanı gördü.

Uygun fiyata satılık olarak gösterilen 11 bin liranın içinde koltuk takımı, televizyon ünitesi, orta sehpa, perde, masa, sandalyeler ve konsol vardı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Alinur Aktaş dönemine ilişkin usulsüzlüklere Sayıştay kararı Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Alinur Aktaş dönemine ilişkin usulsüzlüklere Sayıştay kararı

Satıcıya ulaşan İbili fiyatın neden bu kadar ucuz olduğunu sorduğunda, “Ben emlakçıyım, ev sahibim yurtdışında yaşıyor. Eşyalarını satmamı istedi. O yüzden ucuza satıyorum.” cevabını aldı.I S T A N B U L S O S Y A L M E D Y A D A G O R D U G U U C U Z E 28076

Ardından link üzerinden alışveriş sitesine yönlendirildi ve siparişi verdi.

İlk olarak 11 bin lira havale yapan İbili, satıcının paranın gelmediğini hata olduğunu söylemesinin ardından şüphelenmeden iki kez daha 11 bin lira havale yaptı.

"İnşallah çabuk yakalanırlar"Istanbul Sosyal Medyada Gordugu Ucuz E 28076 (1)

Dolandırıcıların kendisinden dördüncü kez 11 bin lira istediğini anlatan İbili, “Bu sefer şüphelendim. Benden dördüncü kez de havale yapmamı istediler, bir daha havale yapmadım. 3 iş günü sonra para iadesi hesabıma gelmeyince ben o internet sitesini aradım. İlan numaramı söyleyip, alışveriş yaptığımı dile getirdim. Bana böyle bir ilan ve satış olmadığını ve dolandırıldığımı söylediler. O şekilde dolandırıldığımı anladım. Direkt olarak bankamı aradım, durumu anlattım. Onlar da bana karakola şikayette bulunmam gerektiğini söylediler. İnşallah çabuk yakalanırlar.” diye konuştu.