İstanbul’da bir taksi şoförü ile yabancı uyruklu yolcu arasında hız kavgası çıktı.

Olay Beyoğlu’nda yaşandı.

İstanbul Aksaray’da geçen hafta Taner Çatalbaş’ın taksisine binen yabancı uyruklu kadın, Beyoğlu’na gitmek istediğini söyledi.

Müşteriyi alan Çatalbaş ardından yola çıktı.

İneceği yere yaklaşan taksiciye iddiaya göre yabancı uyruklu müşteri hızlı gitmesini söyledi.

Ancak taksici zaten geldikleri noktaya yakın olduklarını ve ileride trafik olduğunu söyleyince bu kez de kadın, taksiye “Hızlı gitmek için bindim.” diyerek karşılık verdi.

112 Acil Sağlık ekipleri bayramda 13 binden fazla yaralıya müdahale etti 112 Acil Sağlık ekipleri bayramda 13 binden fazla yaralıya müdahale etti

Bu sebepten dolayı ikili arasında tartışma çıktı.

"Beni dövüyorlar"

Tartışma esnasında kadın, taksiciye “Hep böyle yapıyorsunuz” deyip küfür edince ortalık karıştı.

İddiaya göre, taksici Çatalbaş kadına araçtan inmesini söyledi. Ancak kadın inmeyerek polis diye bağırmaya başladı.

Bunun üzerine yaşananları cep telefonu ile kayıt altına alan taksiciyi gören kadın bu kez de “Beni dövüyorlar.” diyerek bağırmaya başladı.

Olayın ardından emniyete giden kadın ve taksicinin bir süre sonra birbirlerinden şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Olayla ilgili konulan taksici, “Beni Kasımpaşa karakoluna gönderdiler. 3 buçuk saat kadar bekledik orada. Sürekli orada da hakaret ediyordu. Polis memuru ona, arabanın içerisindeki kamerayı açacağını, açtıktan sonra onu dövüp dönmediğimi göreceğimizi söyledi. Bu kez ‘beni dövmedi, dövmeye kalktı’ dedi. Polis ona inanmadı, yalan söylüyordu. İyice cıvıttı, bedavadan 4 saat karakolda beklemiş oldum. Haklı olduğumu bildiğim için, kayda değer bir şey olacağını düşünmediğimden dolayı pek de umursamadım. Arabanın kamerası da var, elimdeki telefonla da çekmişim. Hiçbir şekilde hiçbir şeyi tutturamayacağını biliyorum.” diye konuştu.