Marmaris'te bir otelin inşaatı mühürlendi, 60 milyon liralık ceza kesildi Marmaris'te bir otelin inşaatı mühürlendi, 60 milyon liralık ceza kesildi

Sakarya'nın Karasu ilçesinde dün (20 Mayıs) Aşağı Aziziye Mahallesi Ankara Caddesi üzerindeki bir inşaat alanında kan donduran olay yaşandı. TOKİ konutları mevkiinde temel kazısı yapan kepçe operatörü, kazı esnasında naylona sarılı bir ceset fark etti.

2 aydır toprak altında

Durumun hemen polise bildirilmesi üzerine olay yerine hızla polis ekipleri sevk edildi. İnceleme yapan polis ve savcı, elleri ve ayakları bağlı haldeki cesedin yaklaşık iki aydır toprak altında olduğunu belirledi. Tanınmaz hale gelen cesedin 40’lı yaşlarda bir erkeğe ait olduğu tahmin ediliyor.

Kimliği DNA testi ile belirlenecek

Cesedin vücudundan alınan doku örnekleri Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılacak DNA ve diğer testler sonucunda cesedin kimliği belirlenecek.

Kayıp başvurusu yok

Öte yandan; kentte cesede uygun eşkale sahip bir kayıp başvurusu olmadığı, bu nedenle diğer illerdeki kayıp başvurularının da değerlendirildiği öğrenildi.

Polis ekipleri, olayın aydınlatılması ve cesedin kimliğinin belirlenmesi için geniş çaplı bir soruşturma başlattı. İnşaat alanındaki güvenlik kameraları ve çevredeki diğer ipuçları titizlikle inceleniyor.

Editör: Melisa Aykaç