Sanat Yönetmenliğini Nazlı Çevik Azazi’nin yaptığı, 5. Masal İstanbul Festivali 4-8 Haziran tarihleri arasında Küçükçekmece’de gerçekleştirilecek. 4 Haziran’da Göl Kenarında yürüyüş ve Luxus Konseri ile başlayacak festivale Türkiye’den, İran ve Marakeş’ten masal anlatıcıları katılacak.

5 gün boyunca Masal Kamyonu ilçenin çeşitli noktalarında her yaştan masalseverlerle buluşacak.Küçükçekmece Kanarya Mahallesi, Selçuklu Park, Cennet Meydan, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Tevfikbey Mahallesi Rafet Uçankuş Parkı, Seyir Parkı, Güzel Sanatlar Akademisi masallarla buluşma noktası olacak. Festivalde anlatıcılar, Küçükçekmece Belediyesi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’nde özel çocuklarla buluşarak, rehabilitasyon öğrencilerine özel masallar anlatacak. Festival kapsamında, atölyeler, eğitimler, seminerler, konferanslar da düzenlenecek.

Sinema Eseri Sahipleri Federasyonu kuruldu Sinema Eseri Sahipleri Federasyonu kuruldu

“KÜÇÜKÇEKMECE’DEN MASALLARLA TÜM DÜNYAYA BARIŞ KÖPRÜSÜ KURMAK İSTİYORUZ”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, ”Dünyanın zor günlerden geçtiği, barışa olan ihtiyacı daha derinden hissettiğimiz şu günlerde, biz hiçbir annenin, hiçbir çocuğun gözyaşı dökmediği, canının yanmadığı bir dünyaya inanmak istiyoruz. ‘Yurtta barış, dünyada barış’ diyoruz ve Küçükçekmece’de de masallarla tüm insanlığı umudumuz barışa davet ediyoruz. 5. Masal İstanbul Festivalimizle Küçükçekmece’den tüm dünyaya barış köprüsü kurmaya hazırlanıyoruz. Masalların anlatıyla canlanacağı, barış güvercinini Küçükçekmece’nin semalarında uçuracağımız festivalimize tüm İstanbullular davetlidir” diye konuştu.

Kaynak: DHA