Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda Türkiye'nin dört bir yanında vatan nöbeti tutan Kahraman Mehmetçikler, bu akşam Hollanda karşısında yarı final için mücadele edecek olan A Milli Futbol Takımı'na şu mesajları verdi:

44 kişinin öldüğü sitenin müteahhidinin 'Zemin sıvılaştı' iddiası çürüdü: Binayı sonradan eklenen profiller yıktı 44 kişinin öldüğü sitenin müteahhidinin 'Zemin sıvılaştı' iddiası çürüdü: Binayı sonradan eklenen profiller yıktı
  • Türk bayrağının olduğu her yerde gurur ve başarı vardır. Kahraman Türk Komandoları olarak A Milli Futbol Takımı'mızı Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde başarılar dileriz. 
  • Söğüt-Tepe üs bölgesinden Milli Takımımıza başarılar dileriz. 
  • A Milli Futbol Takımı'mıza 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda başarılar dileriz. 
  • Gök vatanın çelik kanatları olarak Milli Takımımıza başarılar dileriz. 
  • Üst bölgesinden Milli Takımımıza başarılar dileriz. 
  • Gök vatanın koruyucuları olarak Milli Takımımıza Hollanda karşısında başarılar dileriz. 

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoya şu not düşüldü:

Millî ruh, millî güç!

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin korkusuz ve kahraman Mehmetçiklerinden, bu akşam Hollanda karşısında yarı final için mücadele edecek olan #BizimÇocuklar'a mesaj var. A Millî Futbol Takımımızın #EURO2024 'te sağlayacağı her başarı milletimizle birlikte engin dağlarda, amansız denizlerde ve hudutsuz göklerde görev yapan askerlerimizi de sevince boğacak. Haydi Türkiye, hep birlikte zafere!