Kayseri'de 7 yaşındaki Suriye uyruklu bir çocuğa taciz iddiası mahalleliyi sokağa döktü. Bazı iş yerleri ateşe verildi, çok sayıda araç taşlandı. Olaya ilişkin 5 polis ise yaralandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, çıkan olayların ardından 67 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İzmir'de akıma kapılan 2 kişinin ölümüne ilişkin 14 şüpheli hakkında tutuklama kararı İzmir'de akıma kapılan 2 kişinin ölümüne ilişkin 14 şüpheli hakkında tutuklama kararı

Ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, istismara uğrayan çocuğun kardeşleri ve annesinin devlet korumasına alındığını açıkladı.

Kayseri'de çocuğa taciz iddiası gerginliğe neden oldu Kayseri'de çocuğa taciz iddiası gerginliğe neden oldu

Yerlikaya: 67 kişi gözaltına alındı

Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Yerlikaya, çıkan olaylarda 67 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Yerlikaya'nın sosyal medyadan yaptığı açıklamasının tamamı şöyle:

"Dün akşam saatlerinde Kayseri, Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde Suriye uyruklu I.A adlı şahıs, akrabası olan Suriyeli bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine, çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edilmiştir. Konuyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır.

Ancak daha sonra vatandaşlarımız bu bölgede toplanmış, insani değerlerimize yakışmayan bir tavırla yasa dışı hareket ederek Suriye uyruklu şahıslara ait ev, iş yeri ve araçlara zarar vermiştir.

"Çevreye zarar verilmesi kabul edilemez"

Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedir. Yüce Türk Adaleti, suçlulara hak ettikleri cezaları vermektedir. Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez. İnancımızda, medeniyet değerlerimizde, Aziz Milletimizin sicilinde olmayan yabancı düşmanlığına müsaade edemeyiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.