YSK'dan 2 il, 11 ilçe ve 7 belde için karar YSK'dan 2 il, 11 ilçe ve 7 belde için karar
  • İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik işgali 175 gündür devam ediyor.  İşgalci İsrail'in 175 gündür Gazze'ye yönelik devam eden saldırılarında 32 bin 623 kişi şehit oldu. Şehit olanların 23 bin 810'unu kadın ve çocuklar oluşturuyor.. 

İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürerken TÜİK’in yayınladığı resmi verilere göre; Ocak 2024 itibariyle Türkiye’den Gazze’de mazlumları hedef alan işgalci İsrail’e barut, patlayıcı maddeler, ateş alıcı maddeler, mühimmat, silah ve parçaları, ihraç etmeye devam edildiği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Sancaktepe'de yapılan mitinginde konuşarak Gazze'de yaşananlara ilişkin "İnsanımızın Gazze hassasiyetini istismar etme peşinde koşan fırsatçıların, ahlaksız ve asılsız söylemlerine prim vermeyin. (Gazze) Elimizin uzandığı, gücümüzün yettiği, imkanlarımızın el verdiği ne varsa, tek bir eksik bırakmadan, hepsini yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Filistinliler özgürlüklerine, işgal altındaki topraklarına ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız devletine kavuşuncaya kadar durmayacağız. Türkiye, Suriye imtihanını, Somali imtihanını, Karabağ imtihanını nasıl alnının akıyla verdiyse, Gazze imtihanını da vermenin gayretindedir. Vatanlarını koruyan Filistinli yiğitlere 'terörist' iftirası atan İsrail aşıklarının değirmenlerine su taşıyanların bize edecek tek kelamları olamaz." ifadelerini kullandı.