İşgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, 7 Ekim’de bu yana devam ediyor… Dünyanın gözü önünde vahşice katliam yapan işgalci İsrail kadınları çocukları hedef alarak saldırıyor. Mazlumlar tüm dünyanın önünde her saat hava saldırı ile bombardıman yağmuruna tutulurken İslam coğrafyası mazluma yapılan zulme ise ses çıkarmıyor sadece kınayarak tepki gösteriyor. 

Siyonist İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 280’i çocuk, 9 bin 340'ı kadın olmak üzere 32 bin 333 Filistinli şehit edildi, 74 bin 694 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor. İşgalci İsrail ordusunun 7 Ekim 2023'ten bu yana sivil yerleşim yerleri, hastane, okul ve yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı barınakları da hedef alan saldırılarını sürdürmesinin yanı sıra insani yardımların girişini de engelleyerek halkı açlığa mahkum ettiği 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi'nde büyük bir insani felaket yaşanıyor.

Devlet, çiftçiye verdiğini mazot ile geri alıyor Devlet, çiftçiye verdiğini mazot ile geri alıyor

Türkiye'de ise özellikle Saadet Partisi İsrail ile işbirliğinin derhal kesilmesi için sık sık iktidara çağrıda bulunuyor. Mazlumlar çaresizliğe adeta sürülürken iktidar bu çağrıya sessiz kalarak yaşanan zulmü sadece kınıyor ancak bu süreçte de Türkiye'den İsrail'e gemiler gitmeye devam ediyor... Gemilerin içinde giden malzemeler ise İsrail'e adeta destek olur nitelikte... Zalimce Müslümanları hedef alan İsrail'e Türkiye'den barut, patlayıcı maddeler, ateş alıcı maddeler, mühimmat, silah ve parçaları, ihraç edildiği ortaya çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'in yayınladığı resmi verilere göre; Ocak 2024 itibariyle Türkiye’den Gazze’de mazlumları hedef alan işgalci İsrail’e barut, patlayıcı maddeler, ateş alıcı maddeler, mühimmat, silah ve parçaları, ihraç etmeye devam edildiği ortaya çıktı.