Fransa Haberleri

Fransa haberleri ve güncel Fransa gelişmeleri, Fransa ile ilgili tüm video, Fransa fotoğrafları ve Fransa haberleri TV5.com.tr sitemizde


DÜNYA

Fransa'nın, İsrail'in bir milyonu aşkın Filistinlinin sığındığı Gazze'nin Refah kentine saldırısına "şiddetle" karşı çıktığı bildirildi.

DÜNYA

Avrupa'da çiftçilerin günlendir süren eylemleri, Fransa ile İspanya arasında "domates" üzerinden siyasi tartışmaya dönüştü.

DÜNYA

Fransa'da ilk ve ortaokul öğretmenlerinin, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve maaş artışı talebiyle bugün greve gittiği bildirildi.

DÜNYA

Başta Almanya, Fransa, İspanya, Belçika, Hollanda, Polonya, İtalya ve Macaristan'da olmak üzere çiftçiler Avrupa Birliği'nin tarım politikalarını traktörleriyle protesto ediyor....

DÜNYA

Fransa'nın denizaşırı topraklarından Hint Okyanusu'ndaki La Reunion'da Belal Kasırgası nedeniyle "kırmızı alarm" verildi.

DÜNYA

Fransa'da 34 yaşındaki Gabriel Attal, başbakan olarak atandı.

DÜNYA

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne istifa etti. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ofisi istifayı doğruladı.

DÜNYA

Fransa'nın Bretonya bölgesi açıklarında, yangın nedeniyle motoru kullanılamaz hale gelen gemideki 20 Türk denizcinin kurtarıldığı belirtildi.

GÜNDEM

Siyonist İsrail ordusunun, Gazze'ye 7 Ekim'den bu yana sürdürdüğü saldırılarda binlerce paralı asker kullandığı yönündeki iddiaların gerçekliği tartışılıyor.

DÜNYA

İngiltere'yi Fransa'ya bağlayan Manş Tüneli'nde, işletmeci şirket Getlink işçilerinin greve gitmesi nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

DÜNYA

Fransa'da hükümet üyeleri Telegram, WhatsApp ve Signal uygulamaları kullanmayacak.

DÜNYA

Fransa'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad için tutuklama kararı çıkarıldı.

DÜNYA

Fransa Cumhurbaşkanı, "İsrail devleti ve sizin kendinizi savunma hakkınızı koşulsuz destekliyorum." ifadelerini kullandı.