İsrail devlet televizyonu: Gazze'deki çatışmalarda 100 asker gözünden yaralandı İsrail devlet televizyonu: Gazze'deki çatışmalarda 100 asker gözünden yaralandı

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'in ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde İşgalci İsrail ile 27 gündür devam eden çatışmalar hakkında konuştu. İşgalci İsrail’in ölü sayılarını doğru vermediğini ifade eden davada şehit edilenler oldukça acılarının dahada büyüdüğünü belirtti.

Önemli açıklamalarda bulunan Ebu Ubeyde şu açıklamaları kaydetti;

Aksa Tufan Savaşı'nın başlamasından 27 gün sonra mücahitlerimiz Gazze'de tüm cephelerde işgal güçleriyle karşı karşıya gelmeye devam ediyor.

Mücahitlerimiz 48 saat içinde bir tank taburunu imha etmeyi ve çok sayıda işgal askerini öldürüp yaralamayı başardı.

Topçularımız düşman kalabalığını havan toplarıyla hedef almaya devam ediyor.

El Kassam Tugayları'nın seçkin güçleri, düşman hatlarının arkasına geçerek askerlerin yoğunlaşmalarına baskın yapıyor ve onlara sıfırdan saldırıyor.

Bu akşam Gazze Şehri'nin kuzeybatı ekseninde büyük bir karşı saldırı gerçekleştirdik ve bu sırada 6 tankı, iki asker taşıyıcıyı ve bir buldozeri imha ettik.

İşgal hükümeti Gazze'deki ölü sayısı konusunda yalan söylüyor.

Ölü sayısı düşman liderliğinin açıkladığından çok daha fazla. Tiger personel taşıyıcı ilk testte füzelerimizin önünde düştü.

Binlerce insanımızın kaybı ve şehadetinden duyduğumuz acı, düşmana ağır bedel ödetecek cesaretimizi ve şiddetimizi artıracaktır.

İşgal ordusunun dünyanın en güçlü müstahkem aracı olarak tanıttığı Tiger tankeri, ilk testte füzelerimizin önünde düştü.

Hükümetiniz, tutuklular konusunda size yalan söyledi ve Gazze'yi bombalayan uçaklarda oğullarınızı öldürdü.