Olay, Söğütlü Mahallesi’nde yaşandı. Muhammet G. ve boşandığı eşi Fadime K. (41) arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında oğlu Erol G.’yi (17) markete gönderen Muhammet G., Fadime K. ile tartışmayı devam ettirdi.

Tartışmanın büyümesi üzerine Muhammet G., Fadime K.’nin üzerine evi kilitleyip ateşe verdi ve olay yerinden kaçtı. Yangın ihbarı üzerine itfaiye ekipleri evdeki yangını söndürdü. Fadime K., evde mahsur kaldığı banyodan kurtarıldı ve oksijen maskesi takılarak sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.aa-20231103-32626173-32626171-eski_kocasinin_kapiyi_kilitleyip_atese_verdigi_evde_mahsur_kalan_kadin_agir_yaralandi

Ağır yanıklar oluştu

Yangın sırasında vücudunda yanıklar oluşan Fadime K. ile evdeki dumandan etkilenen oğlu Erol G., Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayrıca Muhammet G. de kontrol amaçlı hastaneye götürüldü.

Hastanede tedavisi süren Fadime K’nin durumunun ağır olduğu belirtildi. Muhammet G. hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu ifade edildi.

12 yaşındaki çocuk, av tüfeğiyle oynarken kendini vurdu 12 yaşındaki çocuk, av tüfeğiyle oynarken kendini vurdu

Olayın ardından Muhammet G., polis tarafından Sarıçam ilçesinde yakalandı ve gözaltına alındı.  (AA)