İşgalci İsrail, Lübnan'ın Beyrut’taki Hamas ofisine insansız hava aracı (İHA) ile saldırı düzenledi. 6 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda, Hamas'ın iki numaralı ismi Salih El Aruri de şehit oldu.

PKK/YPG'li teröristler Deyrizor'da 2 sivili öldürdü PKK/YPG'li teröristler Deyrizor'da 2 sivili öldürdü

Hamas Liderlerinden Komutan şehit Salih El Aruri’nin kardeşi de Aruri’nin şehadeti sonrası konuştu. Salih'in şehit olmasıyla direnişin bittiğini sanmayın diyerek, "Salih’in kanı Filistin için bir zafer, bir özgürlük işareti olurken Batı Şeria’daki işgalcileri yakacak ateşin de kıvılcımı olacaktır" dedi.

Aruri'nin kardeşinin açıklamaları şu şekildeİ

“Şeyh Salih El Aruri abimin şehadetinden dolayı kendimi ve annemi başta olmak üzere halkımızı kutluyorum. Abim Gazze’deki şehitlerden daha değerli değil, Allah’a hamdolsun biz büyük bir sabırla bu yolda yürümeye devam ediyoruz, hepimiz şehadet yolcusuyuz. Bir Salih gittiyse arkasından bin Salih gelecek. Salih’in şehit olmasıyla direnişin bittiğini sanmayın, bu yolda sadece Salih yok, Salih’in kanı Filistin için bir zafer, bir özgürlük işareti olurken Batı Şeria’daki işgalcileri yakacak ateşin de kıvılcımı olacaktır. Bu toprak bizimdir, onlar bir işgalci düşmandır, bizler ise hak sahipleri ve şehadet yolcularıyız."