Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Anayasa Mahkemesi’nin TİP milletvekili seçilen Can Atalay hakkında ikinci kez verdiği hak ihlali kararını görüştü. Daire, “AYM'nin hak ihlali kararının hukuki değeri yok.” diyerek karara uyulmamasını kararlaştırıldı. Yargıtay'ın kararına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan tepki geldi.

Konuya ilişkin X hesabından açıklamada bulunun Karamollaoğlu, "Ülkemizin temel direği olan anayasal düzeni ilga etmeye yönelik bir darbedir” diyen Saadet lideri, Yargıtay'ın Can Atalay'a karşı kararını tasvip etmiyoruz. Yasalar, kişilere göre şekillenemezler ve herkese karşı eşit olmak zorundadırlar” dedi.

Karamollaoğlu'nun açıklaması şu şekilde;

Yargıtay 3. Ceza Dairesinin, AYM'nin Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında verdiği kararı yok sayması, ülkemizin temel direği olan anayasal düzeni ilga etmeye yönelik bir darbedir.

Bizler, "Her koşulda ve herkes için adalet." diyoruz. Siyasi olarak düşüncelerimiz farklı olsa da, Yargıtay'ın Can Atalay'a karşı kararını tasvip etmiyoruz. Yasalar, kişilere göre şekillenemezler ve herkese karşı eşit olmak zorundadırlar.

Prof. Dr. Naci Görür risk altındaki o ilçeyi uyardı: Depreme dayanamaz! Prof. Dr. Naci Görür risk altındaki o ilçeyi uyardı: Depreme dayanamaz!

Hukuku siyasete alet eden siyasiler ve onların kullanışlı aparatı haline gelen hukuk insanları; toplumların ve devletlerin temeli olan adaleti kökünden sarsmakla ülkemizin bekasını tehlikeye atmaktadır.

Ölçü, birilerinin keyfi tutumları değil; adaletin kendisidir. Bugün kendilerini ölçü olarak görenler, er veya geç bozdukları kantarla tartılacaklardır.