Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda 6 İsrail askerini hedef aldıklarını duyurdu.

Kassam Tugayları, Telegram hesabından yaptığı ayrı açıklamalarda, Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerinde İsrail güçlerini hedef alan saldırılarına ilişkin bilgi verdi.

Karamollaoğlu, Erbakan'ı andı: Hasretini ve mücadeleni yürekten düşürmeyeceğiz Karamollaoğlu, Erbakan'ı andı: Hasretini ve mücadeleni yürekten düşürmeyeceğiz

Han Yunus’un doğusunda 6 İsrail askerinin vurulduğu aktarılan açıklamada, sınıra yakın Kissufim yerleşim biriminin de kısa menzilli "Rucum" füzeleriyle hedef alındığı ifade edildi.

Han Yunus’un doğu bölgelerine giren İsrail güçlerine havan mermileriyle yoğun saldırı düzenlendiği kaydedilen açıklamada, aynı bölgede İsrail güçlerinin barikat kurduğu bir evin anti-personel mühimmatı ve otomatik tüfeklerle hedef alındığı belirtildi.

Kassam, Han Yunus’un kuzeyinde ise İsrail askerlerini taşıyan bir araç ile Merkava tankının Yasin-105 roketleriyle vurulduğunu duyurdu.

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya bölgesinde de İsrail ordusuna ait 12 aracın hedef alındığı aktarıldı.

Kassam Tugayları, Gazze sınırına yakın Yahudi yerleşim birimleri arasında yer alan Raim Askeri Üssü’ne de bir dizi roket fırlatıldığını bildirdi.