Katar Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Al Sani, başkent Doha’da, İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron ile bir araya geldi.

Taraflar, Katar ile İngiltere arasında özellikle kalkınma yardımı alanında işbirliğini gözden geçirirken, Gazze Şeridi ve işgal altındaki Filistin toprakları başta olmak üzere bölgedeki gelişmeleri ele aldı.

İsrail'in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarına işaret eden Katar Dışişleri Bakanı, “Bu aşamada öncelik, Gazze'deki savaşı sona erdirmek ve yayılmasını önlemek olmalıdır. Bu, bölgesel ve uluslararası düzeyde güvenlik ve istikrarın artırılmasına katkıda bulunur.” dedi.

Hamas: Gazze'de 13 çocuğun açlıktan şehit olması, insanlığın alnına çalınan utanç lekesidir Hamas: Gazze'de 13 çocuğun açlıktan şehit olması, insanlığın alnına çalınan utanç lekesidir

Bakan Al Sani, bölgedeki gerginliğin azaltılması için bölgesel ve uluslararası çabaların arttırılmasının gerekliliğini vurguladı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Cameron, Orta Doğu turu çerçevesinde, İsrail ve işgal altındaki Filistin topraklarına gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Katar’a geçmişti.