İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım Suriye'deki gönüllülerin Türkiye'ye yardım için fırınlarda gece gündüz çalıştıklarını anlattı. O anları da anbean kaydeden Yıldırım, "Suriye'de depremden etkilendi ama iki taraf da birbirine yardım ediyor" dedi. 

Yıldırım o anları aktarırıken şunları kaydetti;

300 binden fazla ekmek Suriye’den Türkiye’ye ekmek yardımı

Suriye'deyiz. Böyle birçok fırın şu anda ekmek yapıyor ve bunları Türkiye'ye gönderiyor. Dün itibariyle dün itibariyle biz üç yüz binden fazla ekmek çıkardık. Ondan önceki gün iki yüz binden fazlaydı veTürkiye'de çeşitli yerlere dağıtıyoruz.

Ekmekler böyle hamur yapılıyor, buradan makineye veriliyor ve buradan böyle çıkartılıyor, ekmekler böyle pişiriliyor bu hale getiriliyor ekmekler, sonra poşetlenip Türkiye'ye gönderiliyor. Allah razı olsun Suriyeliler bizi unutmadı.

“İki taraf birbirine yardım ediyor”

Çok gayretliler sadece bu fırında günde kırk beş bin civarında ekmek Türkiye'ye gönderiliyor. Böyle birçok fırın şu anda var, bunlar bugüne kadar Suriyelilere yaptığımız yardımın adeta bir karşılığı. Bu deprem Türkiye'yi ve Suriye'yi vurdu. İki taraf da birbirine yardım ediyor. Suriye'nin içerisinde de çok büyük felaketler var yani buradaki iş adamları, buradaki halk hem kendi yaralarını sarıyor, hem Türkiye'ye destek veriyor. Allah razı olsun.