İsrail-Filistin çatışması ve Gazze'ye saldırılar nedeniyle İsrail'e ait markalara yönelik boykot çağrıları ve bazı zincir mağazalara yönelik saldırılar sürüyor. İktidar tarafında bu çağrılar karşılık bulmazken gazeteci Metin Cihan, Türkiye-İsrail ticareti ilişkileri hakkında çarpıcı veriler paylaştı. 

İSRAİL'E 253 GEMİ GİTTİ 

Cihan, dünya çapında gemi trafiğine yer veren Marinetraffic'te kayıtlı veriler doğrultusunda, Türkiye'den İsrail'e malzeme taşıyan gemileri listeledi. Verileri göre çatışmaların başladığı 7 Ekim'den bugüne Türkiye'den İsrail limanlarına toplam 253 gemi gitti. Türkiye'den İsrail'e günlük malzeme taşıyan gemi sayısı 7. 

'LAFTA FİLİSTİN'İ GERÇEKTE İSRAİL'İ DESTEKLİYORUZ" 

Terim'in avukatlarından açıklama: Fatih Terim Fonu diye bir tespit yok Terim'in avukatlarından açıklama: Fatih Terim Fonu diye bir tespit yok

Metin Cihan, paylaşımında "İsrail'in katliamı devam ederken Türkiye'den İsrail'e sevkiyat yapan gemileri listeledim. Hepsini sığdırmak mümkün olmadı. Ayrıca ben bu tablonun ekran görüntüsünü alırken bile yenileri yanaşıyordu. Lafta Filistin'i, gerçekte İsrail'i destekliyoruz" dedi.