2 ilde denize girmek yasaklandı

Olumsuz hava koşulları sebebiyle Sakarya'da bugün Giresun'da ise bugün ev yarın denize girmek yasaklandı.

Sakarya’nın denize kıyısı bulunan Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçelerinde olumsuz hava koşulları sebebiyle denize girişler yasaklandı. Giresun'da ise bugün ve yarın denize girmek yasaklandı.

Sakarya'nın Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçelerinde olumsuz ve ağır deniz şartları sebebi ile denize girişler yasaklandı. Karasu Kaymakamlığı’ndan, “Olumsuz deniz durumu ölümlü boğulma olaylarına sebep olmaktadır. Ağır deniz şartları sebebi ile bugün (06.07.2024) saat 15.00 itibariyle denize girişler yasaklanmıştır” açıklaması geldi.

Bayrakları kırmızıya çeviren Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran Grup Amirliği ekipleri denize girmenin yasak olduğunu belirterek, vatandaşları uyardı.

GİRESUN'DA DENİZE GİRMEK YASAK

Giresun'da da olumsuz hava koşulları sebebiyle bugün ve yarın denize girmek yasaklandı.

Valilikten, vatandaşların can güvenliği için tüm Giresun sahili boyunca bugün ve yarın (7- 8 Temmuz 2024) denize girilmesinin yasaklandığı açıklandı.

Türkiye’den de birçok şirket etkilendi: Bakan Uraloğlu’ndan Crowdstrike arızasıyla ilgili açıklama Türkiye’den de birçok şirket etkilendi: Bakan Uraloğlu’ndan Crowdstrike arızasıyla ilgili açıklama

Öte yandan Trabzon Valiliğinin yazılı açıklamasında, Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, bugün ve yarın rüzgarın 20-25 deniz mili hızına, dalga yüksekliğinin 1,5 metreye ulaşacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, boğulma vakalarını önlemek için söz konusu zaman aralığında Trabzon genelinde denize girilmemesi uyarısı yapıldı.