3,5 milyon liralık hesap sonrası Datça Belediyesi'nden Bezos'a davet

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un, nişanlısı Lauren Sanchez ile Marmaris'te yediği yemeğe 3.5 milyon TL ödediği iddia edildi. Bu iddia üzerine Datça Belediyesi, ABD'li milyarderi "Halk Lokantası"na davet etti.

Geçtiğimiz günlerde Amazon'un kurucusu ve ABD'li milyarder Jeff Bezos'un Marmaris'te bir restoranda nişanlısı Lauren Sanchez ve yakın dostlarıyla birlikte 3.5 milyon TL tutarında hesap ödediği iddiası, Datça Belediyesi'nin dikkatini çekti. Bu iddia üzerine Datça Belediyesi, Bezos'u sosyal medya üzerinden esprili bir dille davet etti.

BEZOS'UN 3.5 MİLYON TL'LİK HESABI

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre, Jeff Bezos, 500 milyon dolarlık "Koru" adlı lüks yatıyla Bodrum'a demirledikten sonra, geçen yıl nişanlandığı Lauren Sanchez ile birlikte Marmaris'teki bir restoranda Akdeniz ve Fransız mutfağından lezzetler tattı. Bu ziyafet sonunda Bezos'un, 100 bin Euro (yaklaşık 3.5 milyon TL) hesap ödediği iddia edildi.

Bu haber, T24'te "Jeff Bezos, Datça'daki restoranda 3,5 milyon lira hesap ödedi!" başlığıyla paylaşıldı. Yanlış anlaşılmalar sonucu Datça'da geçtiği sanılan olay, belediyenin esprili tepkisine neden oldu.

Eyüpsultan’da silahlı saldırı: Parkın ortasında 2 kişiyi silahla vurdu Eyüpsultan’da silahlı saldırı: Parkın ortasında 2 kişiyi silahla vurdu

DATÇA BELEDİYESİ'NDEN ESPRİLİ DAVET

Datça Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Jeff Bezos'u belediyeye ait Halk Lokantası'na davet etti. Paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Sevgili Bezos, Marmaris'te yediğiniz yemeğin tutarını, sanki Datça'da yemişsiniz gibi yazmışlar. Sizi Belediyemize ait Halk Lokantası'nda misafir etmek ve gerçek Türk Mutfağı'nı tattırmak isteriz. Datça Bademli Damat Tatlımızın tadına doyamayacağınıza eminiz."