Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Volkan Gültekin Tv5’de Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Kulis Ankara programının konuğu oldu.

Volkan Gültekin, Ankapark meselesine şöyle cevap verdi:

Herhalde Türkiye'de imar değişikliklerinde ya da mahkeme kararlarını atlatma konusunda en usta belediyeci vardı o dönemde öyle söyleyelim. Sel felaketi yaşadık. Uğu Deresi, Ankara Çayı, Papaz Deresi, Hatip Çayı, bunların üstüne zaten hep imara açılmış, derelerin üstü kapatılmış.

Hastaneler, alışveriş merkezleri büyük büyük konutlar yapılmış. Peki bunların hepsi birer derenin üstünden geçiyor. Ankapark’ın altında ne var? Üç tane derenin birleştiği nokta.

Ankara Çayı Söğütözü Deresi ve Dikmen Deresi'nin birleştiği yerde Tarım Bakanlığı taşkın risk raporu yayınlıyor ve diyor ki buralar çok yüksek riskli ya da riskli bölgede yer alıyor diyor. Yani bakın orta yok. Yüksek ya da çok yüksek riskli.

Marmara Depremi'nin üzerinden 23 yıl geçti Marmara Depremi'nin üzerinden 23 yıl geçti

Kalkıyoruz buraya aynı zamanda Atatürk'ün emaneti olan bir yere. Ankaralıların çocukluğunun geçtiği bir yere. Hayvanat bahçesinden piknik alanlarına, anılarının olduğu bir yere ket vuruyoruz.

İşte bu kaybolan yılları kazandırmak için mücadele edeceğiz ve bunu da günümüzün koşullarında yapacağız. Kimi hayvanseverler hayvanat bahçesine karşı çıkıyor, en azından bir kısmını hayvanat bahçesi haline getireceğiz. Evcil hayvanlar olabilir ama yırtıcı hayvanlarda dijital şekilde bulunacak.

120 futbol sahası Büyüklüğündeki bir yerin sadece kapısına bir kişi oturtarak güvenlik sağlayamazsınız. O kapıda yıllarca bir kişi oturdu. Etrafında otoyol var, çay var, özel şirketler var. Hani bunu nasıl güvenliğini sağlayacaksınız?

Burası heba olurken herkes izledi. Şimdi diyorlar ki 18Temmuz'u alıp Mansur Yavaş bu hale getirdi. Mansur Yavaş defalarca başvurmuş mahkemeye. Mansur Yavaş buranın güvenlik zafiyeti var demiş. Çürüyor demiş. Ya resmi ifade çürük kelimesi var."