ABD'nin önde gelen üniversitelerinde, Filistin yanlısı protestolar hız kazandı. Columbia Üniversitesi'nde başlayan protestolar Los Angeles kentindeki California Üniversitesi'nde devam ediyor. Filistin'e destek gösterilerine, polis güçleri plastik mermi ve biber gazı ile müdahale etti. Filistin yanlısı çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Columbia Üniversitesi'nde başlayıp California Üniversitesi, Los Angeles'ta devam eden Filistin yanlısı protestolarda gerginlik artıyor. Polis, göstericilere plastik mermi ve biber gazı ile müdahale ederken, çatışmalar sırasında çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Üniii

Columbia Üniversitesi'nde başlayan ve Los Angeles'taki California Üniversitesine sıçrayan Filistin yanlısı gösteriler, Amerika Birleşik Devletleri genelinde dikkatleri üzerine çekiyor. Protestolar sırasında İsrail yanlısı bir grupla çatışmalar yaşanırken, polis müdahalesi gerginliği daha da artırdı. Columbia Üniversitesi'nde iki hafta önce başlayan ve giderek büyüyen gösterilere polis, UCLA kampüsüne giriş yaparak sert bir şekilde müdahale etti.

İngiltere'nin Lincolnshire bölgesinde tek kişilik uçak araziye düştü İngiltere'nin Lincolnshire bölgesinde tek kişilik uçak araziye düştü

REKTÖRLÜKTEN POLİS MÜDAHALESİ TALEBİ

New York Polis Departmanı Komiser Yardımcısı Daughtry, dün UCLA'da yapılan operasyonun Columbia Üniversitesi yönetiminin talebi üzerine gerçekleştirildiğini açıkladı. Daughtry, üniversitenin şiddet eylemlerinden dolayı polis desteği istediğini belirtirken, gösterilerde şiddet kullanıldığını ve üniversite mülklerinin zarar gördüğünü ifade etti.