Tüm Türkiye'nin konuştuğu ve derinden etkilendiği Eyüpsultan'daki kazaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma tüm hızıyla sürüyor. Soruşturmaya ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ederken Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü T.C.'nin babası ünlü estetik doktoru Bülent Cihantimur, savcılığa ifade verdi.

İfadesinde kazadaki ölü ve yaralı bilgisi ile eski eşi Eylem Tok ve oğlunun yurt dışına kaçış planını sonradan öğrendiğini belirten Cihantimur, oğlunun Türkiye'ye gelmesi için elinden geleni yapacağını aktardı.

Baba Cihantimur, ifadesinin ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Bülent Cihantimur'un ifadesinin ardından Aci ailesinin avukatlarından Burak Erden İstanbul Adalet Sarayı önündeki Çağlayan Meydanında basın açıklaması yaptı.

'Hepsi havalimanı güzergahı üzerinde'

Bakan Fidan'dan Erdoğan'ın Irak ziyaretine ilişkin açıklama Bakan Fidan'dan Erdoğan'ın Irak ziyaretine ilişkin açıklama

Babanın verdiği ifadeyi samimiyetsiz bulduklarını aktaran Avukat Burak Erden, "Şüpheli Bülent Cihantimur hakkında haftada üç günde bir imza atma şeklinde bir adli tedbir kararı alındı. Kendisi ifadesini verdi. Eylem hanımla beraber hiç havalimanına gitmediğinden bahsetti. Hatta kendilerinin iş yerlerine doğru gitmek için anlaştıklarını, evden o onun için çıktıklarını, o şekilde anlaştıklarından bahsetti.

Tabii burada şöyle bir durum var. Kendi şoförü havalimanı güzergahında aracının şarjının bittiğini, çok net bir şekilde o güzergahları tek tek savcılık belirlemiş, anlatmış. Hiçbirisi ev ile iş arasındaki güzergah değil, havalimanı güzergahı üzerinde. Aracın şarjının bittiğini kendi şoförü ifade ediyor. Tabii kendisi böyle bir ifadede bulunmamış. Kendisinin oğluyla da hiçbir şekilde irtibat kurmadığından bahsetmiş. Tabii bunları samimiyetsiz buluyoruz yani kendi oğlu sonuçta 5 yaşında bir çocuk değil 17 yaşında. O zamandan bu zamana kadar irtibat halinde olduklarını düşünüyoruz. Diğer türlüsü de hayatın doğal akışına aykırı. Fark farklı ifadeleri var tabii. Uzun bir ifadede bulunmuş kendisi. Adli tedbir uygulanacak. Haftada üç gün pazartesi, çarşamba, cuma günü gibi gördüm." ifadelerini kullandı.

'Biraz daha ileri gitse 'tanımıyorum' diyecek'

Cihantimur'un oğlu ile hiçbir şekilde temas kurmadığı ifadesini hatırlatan Avukat Erden, "Biraz önce de söyledim beş yaşında çocuk değil, 17 yaşında bir çocuk. Şunu da unutmamak lazım, Cem Garipoğlu, Münevver Karabulut'u katlettiğinde 17 yaşındaydı. Yani bu 17 yaşından bahsettiğimiz insan... Yani çok küçük ve hukuken 18 yaşının altında bir çocuk. Ama burada ayrımlar var. 15-18 yaşın altında diyerek ayırabiliriz. Birçok ayrımı var. Ameliyattan sonra evine geçmiş sanırım. Tam orasını hatırlamıyorum yani biraz önce okudum ifadeyi. Annesi Eylem hanım haber vermiş. Kendisi gitmiş tabii ki hani bir şok halinde gitmiş. Ama ondan sonraki süreç biz iş yerimize çıktık diye anlaşmışlar. Tabii bunları samimiyetsiz buluyoruz. Niye evden eşyayı alıp niye iş yerine gidersin o saatte. Tabii Ayşe Ceren tutuklanan çalışanıyla ilgili de ifadelerde bulunmuş. Resmen biraz daha ileri gitse ben Eylem hanımı da tanımıyorum, Ayşe Ceren'i de tanımıyorum diyecek. Belki oğlunu bile tanımıyorum diyecek yani tabii samimiyetsiz buluyoruz bu açıklamayı" şeklinde konuştu.