44 kişinin öldüğü sitenin müteahhidinin 'Zemin sıvılaştı' iddiası çürüdü: Binayı sonradan eklenen profiller yıktı 44 kişinin öldüğü sitenin müteahhidinin 'Zemin sıvılaştı' iddiası çürüdü: Binayı sonradan eklenen profiller yıktı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TBMM’de İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu toplantısına katılımı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile dün yaptığı görüşmeye ilişkin "O görüşmede bende bulundum. Sn. Cumhurbaşkanımız dikkatle dinledi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir hukuk devleti olduğunu belirtti, hukuk devletinde hiçbir şeyin karanlıkta kalmayacağını söyledi ve bağımsız/tarafsız yargı huzurunda devam eden bir dava ve soruşturma var. Bu konuda yargıya güvenilmesi gerektiğini ifade etti. 1 Temmuz'da duruşmaları başlıyor. 22 tutuklu sanık var dosyada ve bu sanıklar bakımından dava açıldı ve dosya bütün delilleriyle bütün kamuoyu ile paylaşılmış durumda. Soruşturması devam eden kişiler bakımından süreç devam ediyor  1 Temmuz'dan itibaren Deliller mahkemede tartışılacak bağımsız ve tarafsız yargımızın bu konuda adaleti tecelli edecektir." ifadelerini kullandı.