TV5'de yayınlanan Kulis Ankara programına katılan eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi  için söylediği liyakatsiz ve ihanet sözlerine şöyle cevap verdi:

Karamollaoğlu: İktidar tüm kurumlarıyla iflas etmiş, çoklu organ yetmezliği yaşıyor Karamollaoğlu: İktidar tüm kurumlarıyla iflas etmiş, çoklu organ yetmezliği yaşıyor

Fatih'in kadının önünde hesap vermesini bir hikaye gibi okudu Sayın Erdoğan. Fatih kadı önünde ayakta hesap verdi değil mi? O zaman Tayyip Erdoğan da hesap vermeye hazır olacak. Hiç kimse Layüser değildir. Siz cumhurbaşkanlığı zırhına sığınıp hakkınızdaki en ufak eleştiriye bile tahammül etmeyeceksiniz ama başkasına istediğiniz hakareti yapacaksınız. Şu ana kadar gitmedim ama ihanet kavramını doğrudan şahsımla ilgili söylediği anda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı yapmış biri olarak hukuki dava da açmayı düşünüyorum. Siyasi dava ben hiç açmadım. Ama milletimin nezdinde söylüyorum. Türkiye'de başbakanlık yapmış birine kimse ihanetle suçlayamaz, kimse hain diyemez. Varsa elinde bir delil Sayın Cumhurbaşkanı’nın. Çıkarsın beni divanı harpte yargılasın.  Bu bu kadar ucuz olmamalı Türkiye'de siyaset.

Kendisi hesap vermeyecek. Ufak bir tweet atana bile dava açacak. On binlerce yerde davalı olacak. Hiçbir yerde davacı olmayacak. Eski Cumhurbaşkanı'na dava açılamadı. Çünkü yetkisizdi ama sen yetki kullanıyorsun. Fatih gibi kadının önünde hesap vermeye hazır olmalısın.