4. Olağanüstü Büyük Kongresi yapılan AK Parti’de yeni MKYK listesi belli oldu. Daha önce MKYK listesinde yer alan AK Parti’nin önemli isimlerinin listede olmadığı görüldü. Bu isimlerden biri de Şamil Tayyar olarak göze çarptı.

AK Parti’nin MKYK listesine alınmayan Şamil Tayyar tepkisini Sosyal medya hesabı üzerinden dile getirdi.

“Ak Parti’nin içini çürüten hizip”

Kendi X sayfasından bir paylaşımda bulunan Tayyar, “Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor” ifadelerini kullandı.

İsrail'in sabahtan akşam kadar Gazze'de 178 müslümanı şehit etti İsrail'in sabahtan akşam kadar Gazze'de 178 müslümanı şehit etti

Tayyar, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kongrenin ardından bir küçük tespit ve uyarı olarak kenarda dursun. Yeni politika, vizyon ve kadrolara dair değişim talebini, toplumsal ihtiyaçlar ve siyasal dinamikler şekillendirir. Bu gerçeklikten kopuk, iç iktidar hesabına dayalı keyfilik, karar alma sürecinde etkisi olmayan üç beş isimle sınırlı değişiklik, sadece değersiz istatistiki veridir, değişim değildir. Ne var ki Cumhurbaşkanımızın azametini kendi gölgesi sananlar, Erdoğan sonrası hesaplarını ‘değişim’ ambalajıyla sunuyor. Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor.