AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken basın toplantısı düzenledi.

Cumhuriyet’in 100. yılının hafta sonunda kutlanacağını anımsatan Çelik, kutlama etkinliklerinin kapsamlı bir şekilde icra edileceğini, Ankara’daki törenlerden sonra İstanbul’da da yapılan hazırlıklarla bütün milletin gözleri önünde Cumhuriyet’in 100. yılının şan, şerefle kutlanacağını söyledi.

“Birinci Dünya Savaşı’nın ardından büyük mücadeleler içinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, bizi yok etmek isteyenlere karşı bir kere daha tarihte varız, buradayız ve hiçbir yere gitmiyoruz, mesajımızı güçlü bir şekilde verdik.” diyen Çelik, Cumhuriyet’in demokrasiyle taçlanması mücadelesinin de çeşitli sıkıntılara, darbe girişimlerine rağmen bugünlere kadar geldiğini belirtti.

“Gururla bakıyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminden itibaren yapılan güçlü devrimlerin, Cumhuriyet’in demokrasiyle taçlanması ve her türlü vesayet egemenliğinin sona erdirilmesi bakımından son derece tarihi olduğunu vurgulayan Çelik, “Geldiğimiz noktada, bir kez daha Türkiye Yüzyılı’na büyük bir güven ve gururla bakıyoruz. Şan ve şerefle Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutluyoruz. Bir kere daha milletimizin bayramını tebrik ediyoruz.” diye konuştu.