Akşener gözaltı alınmalarına şu açıklamayı yaptı: "Her geçen gün büyüyen sığınmacı meselesi Türk Milleti’nin ortak kaygısı ve hassasiyetidir." diyen Akşener, "İnsanlarımızın haklı tepkisini bastırarak, konuyu gündeme taşıyanları susturarak, tutuklayarak sorunu çözemezsiniz. Hiçbir evladımız bu gidişata sessiz kalmayacak." ifadelerini kullandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 14 ilde eş zamanlı düzenlediği operasyonda Aykırı Haber, Muhbir ve Haber Report isimli internet sitesi ve sosyal medya hesaplarının yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 27 kişinin hakkında “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme”, “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlamasıyla gözaltı kararı verdi. Düzenlenen operasyonlarda 27 kişi gözaltına alındı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aykırı Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak'ın da aralarında bulunduğu 27 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. "Her geçen gün büyüyen sığınmacı meselesi Türk Milleti’nin ortak kaygısı ve hassasiyetidir." diyen Akşener, "İnsanlarımızın haklı tepkisini bastırarak, konuyu gündeme taşıyanları susturarak, tutuklayarak sorunu çözemezsiniz. Milletini seven hiçbir evladımız bu gidişata sessiz kalmaz ve kalmayacaktır!" ifadelerini kullandı.

AK Partili başkan trafik kazasında hayatını kaybetti AK Partili başkan trafik kazasında hayatını kaybetti

Akşener'in açıklaması şu şekilde:

"Her geçen gün büyüyen sığınmacı meselesi Türk Milleti’nin ortak kaygısı ve hassasiyetidir. Sürekli yaptığınız gibi insanlarımızın haklı tepkisini bastırarak, konuyu gündeme taşıyanları susturarak, tutuklayarak sorunu çözemezsiniz. Zaten çözmek gibi bir niyetiniz olmadığını da milletimiz artık çok iyi biliyor! Şunu unutmayın ki; Türk Milleti’nin demografik geleceği söz konusu olduğunda, milletini seven hiçbir evladımız bu gidişata sessiz kalmaz ve kalmayacaktır."