Alanında uzman kişilerden oluşan çalışma kadrosu sayesinde planlama ve teslimat sürecini profesyonel bir şekilde yürütmektedir.

Nakliye çalışmaları ülkeler arası ticaret ve bu ticareti sürdüren firmalar için oldukça önemlidir. Ürün teslimatı başlı başına uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Gönderilen ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun doğru nakliye yöntemi ile taşınmazsa hasarlı ya da bozulmuş bir şekilde alıcıya ulaşmaktadır. Bu durum firmaları hem mali yönden hem de marka değeri olarak olumsuz etkilemektedir. Arı nakliyat, tüm bu olumsuz durumların önüne geçebilmek amacıyla nakliye sektöründe elde etmiş olduğu tecrübeleri çalışmalarına yansıtmaktadır. Kaliteli süreç yönetimi ve gelişmiş ekipmanlar, teslimat ürünlerinin uygun taşıma yöntemleri ile alıcı adrese ulaştırılmasını kolaylaştırmaktadır.

Lojistik firmaları, gerekli yasal süreçleri tamamlamasının ardından ülkeler arasındaki geçiş yollarını kullanarak nakliye sürecini başlatmaktadır. Ürünlerin güvenliği ve hasarsız teslimatı firmaların sorumluluğu altındadır. Arı nakliyat, bünyesinde bulundurduğu özel araçlar ile her türden yük taşıyabilme özelliğine sahiptir. Özel boyutlarda üretilmiş proje ürünleri, endüstriyel makineler gibi standart dışı teslimatlar için yüksek taşıma kapasiteli araçları ile nakliye sürecini tamamlamaktadır.

Arı nakliyat tarafından yönetilen teslimat süreci esnasında müşterilerin elde edeceği avantajlardan bazıları şu şekildedir:

·        Belirtilen teslimat sürelerine uygun şekilde, herhangi bir gecikme yaşanmadan ürünlerin alıcıya ulaştırılması.

·        Müşteri taleplerinin tamamına cevap verecek şekilde, gelişmiş nakliye seçenekleri.

·        Güvenli rotalar kullanılarak ürünlerin herhangi bir aksilik olmaksızın taşınabilmesi.

Saç Ekimi, Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi, Saç Ekimi Nedir?

·        Müşteri bütçelerine uygun hizmet ve fiyat seçenekleri.

·        İstenilen her adrese teslimatın yapılması.

Azerbaycan ile Türkiye arasında devam etmekte olan ticari ilişkiler eski yıllara dayanmaktadır. İki ülke arasındaki dil ve kültürel benzerlik ticari ilişkilerin olumlu yönde ilerlemesine katkı sağlamaktadır. Coğrafi olarak yakın olması sebebiyle teslimat süreleri kısalmaktadır. Azerbaycan nakliye hizmeti veren Arı Nakliyat tarafından taşınan, Türkiye’den en çok talep edilen ürünler makine, ilaç, demir çelik ve elektronik aletler şeklindedir. Bu ürünlerin özel kapasiteli araçlar ile taşınması gerekmektedir. Arı nakliyat, ağır yük taşımaya uygun yapıda araçları ile hizmet vermeye devam etmektedir. Frigo nakliye, proje taşımacılık, ağır taşımacılık, parsiyel nakliye gibi her ürüne uygun taşıma yöntemine sahiptir. Dondurulmuş gıda, ilaç maddeleri ve düşük ısıda muhafaza edilmesi gereken ürünler için frigo nakliye seçeneği tercih edilmektedir. Özel yalıtım malzemeleri ile kaplanan araçlar ürünlerin bozulmadan teslim edilmesini kolaylaştırmaktadır.

Arı Nakliyat tarafından yürütülen nakliye süreci, müşterilerin taleplerine ve ürün özelliklerine bağlı olarak taşıma yönteminin seçilmesi ile başlamaktadır. Teslimat ürünleri, belirlenen araçlara gerekli ekipmanlar aracılığı ile özenle yerleştirilmektedir. Teslimat güzergâhı ve tahmini teslim süresinin belirlenmesinin ardından gönderiler yola çıkmaktadır. Güzergâhlar uzman kişiler tarafından teslimat sürecini kısaltmaya ve ürünlerin sarsılmadan götürülmesine uygun rotalar olarak belirlenmektedir.

Nakliye fiyatlandırma aşaması tercih edilen hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Taşınacak ürünlerin ağırlığı ve boyutları belirleyici rol oynamaktadır. Araç tipleri ve ulaşım türü maliyeti etkilemektedir. Deniz yolu, hava yolu ve kara yolu ile ulaşım seçenekleri farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Hava yolu ile teslimatta diğer nakliye yöntemlerine kıyasla maliyetler artmaktadır. Ancak hava yolu ile yapılan teslimatlar oldukça kısa sürelerde ulaştırılmaktadır. Kara yolu ile ulaşım genellikle çok daha uygun fiyat avantajlarına sahiptir. Lojistik firmaları tarafından çoğunlukla evrensel para birimi olan dolar kullanılmaktadır. Dolar kurunda yaşanan yükseliş ve düşüşler nakliye ücretlerini etkileyebilmektedir. Bu sebeple güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Arı nakliyat ile iletişime geçmek en doğru yöntemdir.