İsrail, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenledi.

Saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2'si general rütbesinde toplam 7 kişi şehit oldu.

İran, İsrail'in konsolosluk saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misillemede bulunacaklarını duyurarak 13 Nisan'da İsrail'e yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle saldırı başlattı.

İran bazı askeri hedeflerin vurulduğunu ve operasyonun hedefledikleri amaçlara ulaştığını açıkladı.

İsrail ise İran'ın saldırısına karşılık vereceğini bildirmesine rağmen, İsrail basını, Tel Aviv yönetiminin İran’ın hava saldırısına karşı “açık ve etkili” şekilde karşılık verme kararı aldığını iddia etmesine rağmen bugüne kadar İsrail'den misillemeye bir karşılık gelmedi.

İran ve İsrail arasında gerginlik hala sürüyor taraflar sık sık açıklamalarda bulunuyor. İran ve İsrail arasındaki gerilime ve yapılması gerekenlere ilişkin Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel TV5 televizyonunda Burak Kabakçılı'nın sunduğu Haberin Var Mı? programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"İran yıllardır ambargolar altında yaşıyor"

İran ve Türkiye'yi buluşturacak ortak kültürel ve siyasi zeminini oluşturmamız lazım. İran’ın ekonomisi zayıf ambargolar nedeniyle ilaç dahil üretemiyor. İran yıllardır ambargolar altında yaşıyor.

"İdlib'i Heyet Tahrir el-Şam yönetiyor, Türkiye'den iki Bakanlık HTŞ'ye malzeme (silah) gönderiyor"

Saadet-Gelecek Grubu'nun olası İstanbul depremi ile ilgili verdiği önerge AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi! Saadet-Gelecek Grubu'nun olası İstanbul depremi ile ilgili verdiği önerge AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi!

İran ile Türkiye’yi buluşturacak olan hem ikinci İsrail devletine karşı silah arkadaşlığı Suriye’nin kuzeyinde.

İdlib'te şöyle bir hata yapıyoruz: İdlib'i Heyet Tahrir el-Şam yönetiyor, Türkiye'nin iki tane bakanlığından HTŞ'ye malzeme (silah) gidiyor. Ben bunu birinci ağızdan Aydınlık Gazetesi’nde yayınladım. Orada büyük bir hata var. Başka bir iktidarını değiştirmek için adım atarsan başka bir kuvvete sana Haçlı Şabi üzerinden cevap verir.