Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin cinayetle ilgili bugün grup toplantısında yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, Sinan Ateş davasına ilişki, "1 Temmuz'daki davaya sadece avukatlarımız katılacak, bunun dışında kimse ortalıkta bulunmayacaktır. Kim ne biliyorsa mahkemeye sunsun da hepsinin ense tıraşını görelim" ifadelerini kullandı.

Babacan ve Özel bir araya geldi: Suriye ile normalleşme muhalefette de olmalı Babacan ve Özel bir araya geldi: Suriye ile normalleşme muhalefette de olmalı

'Peki, neden? Müşteki değiller'

Ayşe Ateş, Bahçeli'nin açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

"MHP, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in katline ilişkin görülecek olan siyasi cinayet davasına avukatları düzeyinde katılacakmış" diyen Ateş, "Peki, neden? Müşteki değiller. Sanık olmadıklarını da tekrar tekrar ifade ettiler. Eminim ki kamuoyu da benimle aynı soruyu soruyordur: O hâlde ne işiniz var Sincan’da" ifadelerini kullandı. 

Çapulcu sözlerine yanıt

Ateş daha sonra yaptığı açıklamada Bahçeli’nin “Davamızı 3-5 çapulcunun keyfine göre yargılatmayacağız” sözlerine de yanıt vererek, Sinan Ateş davasında yargılanacak olan MHP’lilerin fotoğraflarını paylaştı.