MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da yapılacak olan ''Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı''nın açılışı öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Bahçeli, gündemdeki konuları değerlendirdi.

MHP lideri şunları söyledi:

- Yumuşama ve normalleşme çağrıları sözde kalmamalı. Yumuşama kisvesiyle sesimizin kısılması beklenmesin.

- (Kobani davası) Terörizme boyun eğmek, bir uzlaşma veya yumuşama değil, acziyet ve teslimiyettir. Terörist Demirtaş'ın ve 6-8 Ekim olaylarını azmettiren diğer bölücülerin ceza almasına hukuksuz demek, karşı gelmek, devlete ve millete en ağır hakaret olup, bunun yumuşama ortamına zarar verdiğini ileri sürmek terör seviciliği ve iki yüzlülüktür. Bölücülerin cezasına hukuksuzluk demek art niyettir.

- (Ayhan Bora Kaplan soruşturması) Kalkışmaya cüret edenlerin başı mutlaka ezilmeli. Kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı. FETÖ benzeri yapıya izin vermeyiz.

Dervişoğlu'ndan Erdoğan'a Ayşe Ateş sorusu: 'Cumhurbaşkanıyım ama katillere dokunamıyorum' dedin mi? Dervişoğlu'ndan Erdoğan'a Ayşe Ateş sorusu: 'Cumhurbaşkanıyım ama katillere dokunamıyorum' dedin mi?

- FETÖ ve FETÖ benzeri yapıların devleti zehirleyip devlette feodal ve imtiyazlı alanlar oluşturmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Kumpaşçılarla işimiz olamaz.

Editör: Melisa Aykaç