Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili iddialarda adı geçen ve tetikçiyi kaçıran Tolgahan Demirbaş gözaltına alındığı evin sahibi olduğu öne sürülen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz, ilk kez açıklamalarda bulundu.

'En çok mağdur olan benim'

Şüpheliler arasında yer aldığı belirtilen Kılavuz, hakkındaki tüm iddiaları reddederek "Bu olayda en çok mağdur olan benim" ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve eski MHP Mersin Milletvekili Kılavuz, aylar sonra Halk TV'den Seyhan Avşar'ın sorularını yanıtladı.

Olcay Kılavuz'un açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

"Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle Ülkü Ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça.

Devlet Bahçeli Sinan Ateş’ten bahsediyor

Devlet Bahçeli konuşmalarında Sinan Ateş’ten bahsediyor. Herkesten daha çok bu olayın her yönüyle açığa çıkmasını isterim. Ben zaten olayın olduğu gün memleketim Niğde’deydim. Olaydan birkaç gün önce de öyle. Herkes ile alakalı iddialar var. Ama gerçeklere bakmak lazım.

Ailesiyle irtibata geçmedik

Karamollaoğlu, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüştü Karamollaoğlu, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüştü

Ailesiyle irtibata geçmemiz gibi bir şey yok. Kendilerinden böyle bir talep gelmedi. Kurumsal olarak benim bir sorumluluğum var. Kafama göre adım atmam gibi bir durum söz konusu olamaz. Gelişi güzel kendi kafama göre gireyim, çıkayım gibi bir şey söz konusu olamaz. Şahsım, Olcay Kılavuz olarak söylüyorum. Devletimizin kurumları var. Tüm yönleriyle bakılsın. HTS, baz… Her ne varsa bakılsın. Devletimizin imkanları var.

Şüpheli olduğuma dair bir bilgim yok

Dosya kapsamında şüpheli olduğuma dair bir bilgim yok. İfadeye çağırılırsam seve seve giderim. Devlet Bahçeli Bey de bana yönelik bir saldırı olduğunu biliyor. Bugüne kadar açıklama yapmadım. Kurumsal kimliğimden kaynaklı. Ölüp ölüp diriliyorum. Sinan Ateş’e suikast yapıldı, bana da itibar suikastı yapılıyor. Beni de böyle öldürüyorlar."

'Demirbaş sizin evinizden çıkmadı mı?'

Kılavuz, "Sinan Ateş cinayetinin tetikçisini kaçıran Tolgahan Demirbaş sizin evinizden çıkmadı mı? Cinayetten sonra sizi aramadı mı?" şeklindeki soruyu ise "Bunların hepsi yalandan ibaret. Öyle bir şey yok. Suçlu biriyle, suça bulaşmış biriyle temas kurar mısınız? Sinan Ateş için adaletin tecelli etmesini herkesten çok ben isterim. Alnımız ak, başımız dik. Ben kahroluyorum. Ölümden ağır geliyor. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm" diye konuştu.

Editör: Melisa Aykaç