Bakan Bolat'tan vize açıklaması

Vize randevusu alabilmek için aylarca beklemek zorunda kalan vatandaşlar çoğu zaman ret yanıtıyla karşılaşmaktan muzdarip. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye ile Avrupa Birliği ilişkileriyle ilgili, "Özellikle vize konusunda sıkıntıların aşılması için görüşüyoruz" açıklamasını yaptı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdi ve kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Bolat; Türkiye'den AB ülkelerine vize başvurularında yüzde 30'luk bir artış olduğunu vurgulayarak, vize konusunda sıkıntıların aşılması için görüşmelerin devam etiğini ifade etti.

Ayşe Ateş: Devlet Bahçeli'nin çağrısı karşılık buldu; Erdoğan ile görüşme gerçekleşmedi Ayşe Ateş: Devlet Bahçeli'nin çağrısı karşılık buldu; Erdoğan ile görüşme gerçekleşmedi

Schengen vizesi krizi büyüyor: İşte Türkiye'ye en çok ret veren ülkeler...   Schengen vizesi krizi büyüyor: İşte Türkiye'ye en çok ret veren ülkeler...

Bolat. AB komisyonu olarak üye ülkelere ve Türkiye vatandaşlarının vize başvurularını çok girişli ve uzun süreli vize almaları noktasında bir koordinasyon çalışması yürüttüklerini ve olumlu tavsiyede bulunduklarını ifade etti. Bolat, diğer ülkelerin vatandaşlarına göre Türk vatandaşlarının vize başvuru reddinin yüzde 16.5'e gerilediğini söyledi.

Editör: Yunus Tutkun