Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır'ın başkenti Kahire'de Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'la İsrail’in Gazze’ye saldırıları, Gazze’ye yönelik insani yardımlar ve Gazze’den tahliyeleri görüşmüştü. İkili, Ukrayna ve Karabağ'daki durumu da görüştü.

Dışişleri Bakanı Fidan, Mısırlı mevkidaşı Samih Şukri'nin davetine giderek 13-14 Ekim'de Mısır’a iki günlük resmi ziyaret gerçekleştiriyor.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: Gazze'nin kuzeyindeki hastaneler hizmet dışı Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: Gazze'nin kuzeyindeki hastaneler hizmet dışı

SİSİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile de bir araya geldi. Görüşmelerde Türkiye-Mısır ilişkilerinin tüm boyutlarıyla ele alınması, ayrıca güncel bölgesel gelişmeler ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

MISIR'DA TÜRK İŞ İNSANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry´nin davetine icabetle geldiği Mısır´ın başkenti Kahire´de dün Türk iş insanları ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry´nin davetine icabet ederek geldiği Mısır´ın başkenti Kahire´deki Büyükelçilik binasında Türk iş insanları ile bir araya geldi.