Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün gerçekeleşen  kabine toplantısı sonrasında emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödeneceğini duyurdu.

Ancak bir defaya mahsus verilecek ikramiyenin çalışmaya devam eden emeklileri kapsamaması çalışmak zorunda olan emekli vatandaşlarda büyük hayal kırıklığına yol açtı. Tepkilerini dile getiren emekliler kapsamın genişletilmesini talep etti.

Torba yasa son dakika gelişmeleri: Yeni torba yasanın içeriği ve maddeleri neler? Torba yasa Meclis'ten geçti mi Torba yasa son dakika gelişmeleri: Yeni torba yasanın içeriği ve maddeleri neler? Torba yasa Meclis'ten geçti mi

“Mücbir sebeplerden dolayı…”

İkramiyenin kapsamıyla ilgili son noktayı ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan koydu. Bakan Işıkhan konu hakkında yaptığı açıklamada “Biz düzenlemeyi tamamladık. Hayırlı olsun emeklilerimize, Çalışan emeklileri kapsam dışında bıraktık. Mücbir sebeplerden dolayı bütçemiz de bir kısıtlamaya gitmek zorunda kaldık. Elde edebileceğimiz maksimum sonuç buydu. Başka bir çalışma söz konusu değil. Sosyal devlet olarak hedef grubumuz mağdur olan geçim sıkıntısı yaşayan emeklileri kapsam içine almaktı.” ifadelerini kullandı.