Dolmabahçe’de oynanan Beşiktaş-Lugana karşılaşmasına giden Galatasaraylı TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, küfürlü tezahüratlara dayanamayarak stadı terk etti.

Daha önce Galatasaray stadında MHK’nin kadın başkanına yapılan küfürlere ses çıkarılmadığı için eleştirilen, geçtiğimiz yıl ise sezon içinde aldığı kararların ardından Beşiktaş kulübü ile kavgaya giren TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Tüpraş Stadyumu’na gittiği ilk karşılaşmada yuhlandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da izlediği karşılaşmada bakanın solunda Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi sağında ise Galatasaray’a sağladığı toleranslarla seyircilerin tepkisini çeken TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi oturuyordu.

Büyükekşi’nin stada geldiğini gören taraftarlar karşılaşmayı bırakarak tezahüratlarını TFF Başkanı’na yaparken Büyükekşi bu tepkilerin ardından sinirlerini hakim olamadı ve önce Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye parmak salladı ardından maçı izlemeye gelen TFF yetkililerini de yanına çağırarak stadı terk etti.

TFF Başkanı Büyükekşi’nin tavırlarına taraftarlar tepki gösterirken Beşiktaş Kulubü Başkanı Ahmet Nur Çebi sessizliğini koruyarak cevap vermedi ve karşılaşma sonrası yönetim kurulunu topladı.

Galatasaray-Manchester United maçı hangi kanalda, saat kaçta? Galatasaray-Manchester United maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Öte yandan Bakan Bak ile lig maçı yerine Konferans Ligi’ndeki karşılaşmayı izlemeye gelen Büyükekşi’nin yanında Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella’da yer alıyordu. Ayrıca karşılaşmada 2-0 öne geçen temsilcimiz mücadeleyi son 10 dakikada yediği gollerle 3-2 kaybetti.